سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 15 فروردین 1399 در ساعت 3 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه های نگهداری از مبلمان 

برای تمیز و سالم نگه داشتن مبلمان راهکارهای مهمی را باید به کار گرفت که گاهی نسبت به آنها سهل انگاری می کنیم. رعایت این نکات زمان تعمیر مبلمان را به تعوبق می اندازد و کمک می کند تا مبلمانی سالم و زیبا داشته باشیم. به طور معمول مبلمان ها باید تا 7 الی 10 سال  نیاز به تعمیر مبل پیدا نکنند اما متاسفانه بیشتر ما به نکات مرتبط با نگهداری مبلمان توجه خاصی نمی کنیم و در نتیجه مبلمان ما زودتر از زمانی که باید، نیازمند تعمیر می شود. در اینجا نکاتی را با هم بررسی خواهیم کرد که ممکن است تعدادی از آن ها را بدانیم که تنها حکم یادآوری برایمان خواهد داشت اما ممکن است برخی دیگر را ندانیم که خوب است متوجه اهمیتشان شویم.

  • همیشه روی یک قسمت خاص از کاناپه نشینیم:

همه ی ما عادت های خاصی داریم که در حالت عادی ترک کردن آنها برایمان سخت هست و این ترک عادت سخت تر خواهد بود  هنگامی که بخواهیم موقع استراحت و ریلکس کردن طبق آن ها رفتار نکنیم. ما معمولا روی یک کاناپه و دقیقا یک قسمت مشخص از آن کاناپه می نشینیم. نشستن بر روی یک قسمت خاص از مبلمان باعث می شود که فشار مداوم به یک قسمت اعمال شود و اسفنج، فوم و هر آنچه در قسمت نشیمن به کار رفته در مدت زمان کوتاهی نشست کند در صورتیکه وزن شما باید رو قسمت های مختلف مبلمان پخش شود بنابراین یک روز سمت چپ مبلمان بنشینید یک روز سمت راست و یک روز وسط مبلمان. به عنوان تعمیرکننده مبلمان بارها با مبلمان های بسیار زیادی مواجه شده ام که تمامی قسمت های مبل سالم بوده اما تنها یک قسمت از تشک های مبلمان فرورفته شده بودند که به مبلمان حالت کهنگی و فرسودگی داده بودند.

  • کوسن های مبل را جا به جا کنید:

کوسن ها یا تشک های بزرگ پشتی را هر از گاهی جا به جا کنید. اگر همیشه از یک قسمت روی مبل هستند آنها را بچرخانید تا از قسمت دیگر روی مبل قرار بگیرند و از فرورفتگی آنها جلوگیری شود.

  • روی کاناپه نخوابید:

 کاناپه و مبلمان برای نشستن طراحی شده اند نه خوابیدن! اگرچه دراز کشیدن روی کاناپه وسوسه کننده است و گاهی نمی توانیم جلوی خودمان را بگیریم و روی کاناپه ها چرتی هم می زنیم اما کاناپه برای خوابیدن نیست زیرا نشیمن کاناپه تراکم تشک تختخواب را نخواهد داشت و به دلیل فشار به مدت زمان زیاد از فرم خارج می شود  بنابراین شاید بشود یک چرت کوتاه هنگام ظهر روی آن زد اما برای 8 ساعت خوابیدن قطعا مناسب نیست.

  • مبلمانتان را تمیز کنید:

اگر روی کاناپه چای، غذا، و میوه می خورید حتما باید به طور منظم مبلمانتان را تمیز کنید. حتی اگر خیلی مواظب هستید  تا چیزی روی مبل نریزد به دلیل اینکه در معرض گرد و خاک  هستند کثیف می شوند و نیاز به تمیز کردن دارند. اگر زمانی لکه ی خاصی روی مبلمانتون ریخت بهتر هست لکه بر دقیق آن مایع را در گوگل جستجو کنید و مشخصا از آن استفاده نمایید. اگر نوشیدنی یا لکه ای روی مبلمانتان ریخت خیلی فوری اقدام به پاک کردن آن لکه کنید. اگر اجازه دهید تا لکه ها روی پارچه مبل باقی بمانند ممکن هست به بافت پارچه نفوذ کنند و دیگر هیچ زمان امکان پاک کردن آن ها نباشد البته که به نوع پارچه و نوع لکه بستگی دارد اما اگر خیلی سریع به آن توجه نکنید احتمال دارد که برای همیشه آن لکه باقی بمانند.

  • مبلمان را درمعرض نور خورشید نگذارید:

نور خورشید بعضی از پارچه ی مبل ها را سفید می کند و رنگ آن ها را می برد بنابراین مهم هست که مبلتان را در معرض نور خورشید نگذارید اگر پشت مبلمانتان هم در مقابل خورشید هست بعد از زمان  طولانی رنگ آن کم رنگ خواهد شد یا اگر نیمی از مبل در برابر آفتاب قرار دارد رنگ آن قسمت نسبت به نیمه ی دیگر که در سایه است کم رنگ تر خواهد شد. مراقب باشید که مبلمانتان در برابر نور خورشید نباشد یا اگر مجبور به قرار دادن مبل در برابر نور خورشید هستید حتما از کاور مبل استفاده کنید.

  • کاور مبل بدوزید:

قطعی ترین راه برای تمیز نگه داشتن مبل که به طور حتم استفاده و عدم استفاده از آن تاثیر مشهودی خواهد گذاشت، کاور مبل است. کاور مبل مانع از نفوذ هر گونه لکه، کثیفی، و گرد وغبار به روی پارچه مبل خواهد شد و پارچه مبلمان را حتی بعد از سال ها استفاده مانند روز اول تمیز نگه می دارد. کاور مبل برای خانه هایی که کودک خردسال دارند یا ساعت های زیادی روی مبلمان می نشینند یا پارچه ی مبلی با رنگ بسیار روشن دارند  بسیار ضروری است. 

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
متن پیغام :
چرم پارچه چیست چه نکاتی را در خرید مبل یا تعمیر مبل باید رعایت کنیم؟ هزینه تعمیر مبل راه های نگهداری از مبلمان نشانه های نیاز به تعمیر مبلمان پارچه فروشی اینترنتی ربکالا رویه کوبی در غرب تهران نگهداری مبل 10 نکته درباره چیدمان مبل پاف تعمیر مبل مبل چستر فیلد نکاتی درباره چگونگی چیدمان مبلمان چگونه بهترین پارچه مبل را انتخاب کنیم ؟ راهنمای خرید تشک تعمیر مبلمان قدیمی تعمیر مبل در محل تعمیرات انواع مختلف مبل کلاف سازی مبلمان نکات مهم در تعمیر مبل پارچه مبل خوب چه ویژگی هایی دارد؟ تعداد نفرات و محاسبه واحد مبل تعمیر مبل یا خرید مبل جدید انواع فوم و اسفنج مبلمان دکوراسیون و طراحی داخلی عمر مفید مبل خود را افزایش دهید شزلون چیست ؟ انـتـخـاب آسـان مبـل کاور مبل بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون روان شناسی رنگ ها و کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی دکوراسیون مناسب برای اتاق نشیمن رنگ های مبل راحتی ال در دکوراسیون بهترین چیدمان مبل ال میز جلو مبلی تمیز کردن مبلمان
نمایش همه
علاقه مندی ها ()