سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 28 تير 1397 در ساعت 19 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

قیمت مبلمان در ایران به عوامل متعددی بستگی داره مانند اجاره کارگاه تولیدی هزینه های نیروی انسانی و مواد اولیه برای تولیدکننده --اجاره نمایشگاه هزینه و مالیات نمایشگاه داران و درصد پورسانت فروشنده برای نمایشگاه دار.... در این مقاله سعی میکنم به صورت کلی توضیح بدم و در آینده توضیحات کامل تری اضافه خواهم کرد.به طورکلی شما برای خرید در تهران به یکی از مکان های زیر مراجعه می کنید.

1-دلاوران : واقع در شرق تهران و محدوده بالای میدان رسالت

2-یافت آباد : واقع در جنوب غرب تهران  اتوبان سعیدی(جنوب میدان فتح)

3-شریعتی : ویژه خرید های VIP

4-مبل فروشی های محلی که سرتاسر تهران وجود دارند.

شما به عنوان مشتری بامراجعه به گزینه های بالا با دوصحنه کلی مواجه میشید:

صحنه اول : اینکه پاساژ ها و مراکز بزرگ فروش مبل مثله بازار مبل ایران ، مرکز خرید شماره 1،2،3 و پاساژ کاسپین- برنا و ..... رو می بینید که حتی اگر وارد آنها هم نشوید حتما متوجه قیمت اجناس داخل مغازه ها می شوید.این جورجاها معمولا بسیار شیک و زیبا هستند و دکورهای چندیدن میلیون تومانی دارند.

صحنه دوم : مغازه های معمولی که دکور آنها ساده بوده و قیمت آنها تقریبا" منصفانه بوده و شما توان خرید از آنها را دارید.

نکته کلی اینه که شما حتما با گذر از این مراکز متوجه چندنکته خواهید شد یه نکته این که شما حتما مدل های تکراری را در همه این مراکز می بینید!!!!(تعجب نکنید این مورد بسیار زیاد رخ میده چون تنوع مدل ها در کشور ما محدود هست)

نکته دیگخ که متوجه میشید اینه که یک مدل مبل (مخصوصا مبلمان کلاسیک ) رو با قیمت های بسیار متفاوت می بینید ممکن شما یک مدل مبل راحتی رو داخل پاساژ ببینید 6 میلیون و همون مدل مبل رو دوتا کوچه پایین تر ببینید 3 میلیون !!!!!!

اما چرا این همه تفاوت؟؟ باید بگم به هیچ عنوان قیمت بالا نشونه ی کیفیت خوب نیست و برعکس قیمت پایین دلیلی بر بد بودن جنس نیست . شما تنها کافیه عاقلانه رفتار کنید. فروشنده ای که تو سلام اول به شما 300 هزار تومن تخفیف میده چرا این کارو میکنه؟؟  واقعا سود مبل فروش چقد باید باشه که این همه هم تخفیف بده اینجا هم باید عاقل بود.

بعضی اوقات فروشنده به شما میگه اگه جنس موجود در نمایشگاه رو ببری تخفیف بیشتری میدم اینجا هم باید شما اوضاع رو بسنجی.

اما بهترین راه خرید چیه؟این که شما مستقیم از تولیدی خرید کنید و این وسط سود به دلالان محترم ندید. در مقالات بعدی بیشتر توضیح خواهم داد

سپاس گزار شما محمد کمره-گروه تولیدی مبلمان ربکا1396/7/12

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()