سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 28 بهمن 1398 در ساعت 15 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 3 )

نکاتی درباره چگونگی چیدمان مبلمان 

تاثیر چیدمان صحیح بر خلق و خوی  و روحیه  افراد خانه را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت، چیدمان اشتباه و غیر اصولی می تواند شما را بدون آنکه دلیل آن را بدانید عصبی، افسرده و کم انرژی کند بنابراین نحوه ی چیدمان خانه نیاز به مطالعه یا کمک گرفتن از طراحان داخلی دارد از این رو در این مقاله می خواهیم قوانین و قواعد چیدمان مبل در خانه را بررسی کنیم. نحوه ی قرارگیری مبلمان در یک خانه ی خالی خصوصا زمانی که می خواهید چیدمانی کاربردی و زیبا داشته باشید پیچیده و سخت به نظر می آید. تعدادی قوانین ساده و قابل پیاده شدن را در این مقاله با هم بررسی می کنیم تا به چیدمان صحیح مبلمان برسیم:

نقطه کانونی را بیابید:

اول نگاهی به تعریف نقطه کانونی بیندازیم، نقطه کانونی قسمتی از خانه  یا جزیی از دکوراسیون می باشد که همه نگاه ها  را در همان لحظه اول به خود جلب می کند. نقطه کانونی می تواند قسمتی از خانه مانند پنجره های بزرگ و بلند ،شومینه، یا دیواری با طراحی متفاوت یا اثاثیه منزل مانند قاب، آیینه، لوستر، تلویزیون باشد. نقطه کانونی به شما امکان ایجاد محوریت می دهد که بتوانید مبلمان خود را حول آن بچینید که طبیعتا باعث ایجاد نظم نیز می شود به هیچ وجه قدرت نقطه کانونی را دست کم نگیرید. در بعضی مکان ها نقطه کانونی برای مثال اگر پنجره ی بزرگ و پر نوری باشد خود را خیلی سریع نشان می دهد اما در بعضی مواقع احتیاج می باشد که نقطه کانونی را خودتان ایجاد کنید. به هر حال یکی از نکات کلیدی، چیدمان مبلمان حول نقطه کانونی می باشد.

چگونگی چیدمان مبلمان

بین دیوار و مبل ها فاصله ایجاد کنید:

بزرگی محیط برای شما تعیین می کند که تا چه میزان می توانید بین مبل و دیوار فاصله در نظر بگیرید اما حتی در خانه و محیط های کوچک هم بهتر است فاصله ای بین مبل تا دیوار قائل شوید. برخلاف چیزی که به نظر می رسد، فاصله ی ایجاد شده بین دیوار و مبل باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا می شود. اگر خانه ی بزرگی دارید آزادید تا با فاصله گرفتن از دیوارها مبلمانتان را به نحوی چیدمان کنید که فضایی برای گفتگو میان اتاق پذیرایی ایجاد شود.

فضایی برای گفتگوی خانوادگی ایجاد کنید:

اصولا افراد تمایل دارند بدون اینکه به خود زحمتی بدهند و بدون نیاز به اینکه لازم باشد صدای خود را بالا ببرند، گردن خود را کج کنند یا نیاز باشد صندلی خود را جا به جا  کنند بتوانند چهره به چهره با یکدیگر گفتگو کنند. بهتر است مبل ها را نزدیک به هم قرار دهید تا گفتگو بتواند به راحتی انجام پذیرد و نیازی به بالا بردن صدا نباشد. اگر خانه ای بزرگ دارید می توانید چند ست مبلمان را برای مکالمه و گفتگو کنار یکدیگر چیدمان کنید. بهتر است بین مبل ها با یکدیگر و میز جلوی مبلی فاصله ی کافی وجود داشته باشد تا راه رفت و آمد بین مبل ها را سخت نکند.  

 چگونگی چینش مبلمان

تعادل را حین چیدمان مبل در نظر بگیرید:

تعادل همیشه در طراحی امری مهم بوده و هیچ فاکتور دیگری هنگام چینش مبلمان و دیگر اثاثیه در اتاق نشیمن به این اندازه اهمیت ندارد. بزرگ و کوچکی مبل و جایی  که مبل ها قرار می گیرند را در نظر بگیرید نباید مبل های سه نفره یا دو نفره همگی در یک قسمت اتاق و مبل های تک نفره قسمتی دیگر گذاشته شود که در اینصورت تعادل محیط به هم می خورد. از اشکال مختلف در مبلمانتان استفاده کنید برای مثال اگر اسکلت یا فریم مبلمانتان گرد هست میز خود را مربع یا مستطیل سفارش دهید.  

سایز فرش باید با مبلمان هماهنگ باشد:

فرش می بایست به قدری بزرگ باشد که زیر مبلمان شما را کامل پوشش دهد یا به قدری بزرگ باشد که حداقل دو پایه ی جلویی مبل های سه نفره و بزرگ بتواند روی آن قرار بگیرد. 

میز جلوی مبل را  بزرگ انتخاب کنید:

پیشنهاد ما در اکثر موارد انتخاب میز جلو مبلی بزرگ است. میز بزرگ در میان اتاق پذیرایی علاوه بر زیبایی، کارایی بیشتری نیز دارد. میز بزرگ این امکان را به شما می دهد که آکسسوار زیبا روی میز قرار دهید و همچنین دسترسی برای همه به میز راحت تر می باشد. به فاصله ی بین میز تا مبل توجه داشته باشید که فاصله ی اصولی 45 سانتی متر است. هر مبل می بایست به یک میز عسلی یا میز جلو مبلی دسترسی راحت داشته باشد که لازم به بلند شدن برای برداشتن چیزی از روی میز نباشد. میزهای عسلی باید هم ارتفاع با مبل کناری خود باشند ( اگر اینچنین نیست پس بهتر است که کوتاه تر باشند).

 چگونگی چیدمان مبل

به نورپردازی توجه کافی کنید:

نورپردازی مناسب و کافی برای یک محیط همیشه یکی از مهم ترین عوامل بوده است که اکثر مواقع نادیده گرفته می شود. سعی کنید برای تغذیه نور اتاق نشیمن خود از نور لوستر، دیوار کوب و آباژور به طور هم زمان استفاده نمایید تنها توجه داشته باشید که میزان نور این وسایل روشنایی با یکدیگر تفاوت داشته باشد برای مثال لوستر روشنایی بیشتری داشته باشد و آباژورها کم نورتر باشند.  آباژور  پایه بلند مابین مبل ها و آباژورهای کوتاه روی میز عسلی بسیارجلوه ی خاصی به چیدمان مبل شما می دهند.

نکاتی درباره چیدمان مبل

از آکسسوار متناسب با مبلمانتان استفاده کنید:

وسایل تزییناتی که به دیوار آویزان می کنید چه آیینه، تابلو، قاب، یا مجسمه نیاز هست که با فکر انتخاب شوند و متناسب با سایز مبلمانتان باشد. یک قاب کوچک را پشت دیوار کاناپه بزرگ سه نفره آویزان نکنید زمانی که با مبلمان شما تناسبی از لحاظ اندازه ندارد و در نتیجه جلوه ایی نخواهد داشت بهتر است از تابلویی بزرگ یا تابلویی که دو سوم طول کاناپه باشد یا از تعدادی قاب کوچک استفاده کنید که روی دیوار پشتی کاناپه سه نفره چشم نواز باشد.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

سارا :
0 0
ممنون جالب بود
نوشین ذوالفقاری :
1 0
خیلی خلاصه و خوب نوشتین... من از این به بعد به این نکات حتما توجه می کنم
الهام :
1 0
تمام نکته هایی که گفتین رو به سادگی میشه اجرا کرد. عالی بود
نام شما :
متن پیغام :
چرم پارچه چیست چه نکاتی را در خرید مبل یا تعمیر مبل باید رعایت کنیم؟ هزینه تعمیر مبل راه های نگهداری از مبلمان نشانه های نیاز به تعمیر مبلمان پارچه فروشی اینترنتی ربکالا رویه کوبی در غرب تهران نگهداری مبل 10 نکته درباره چیدمان مبل پاف تعمیر مبل مبل چستر فیلد نکاتی درباره چگونگی چیدمان مبلمان چگونه بهترین پارچه مبل را انتخاب کنیم ؟ راهنمای خرید تشک تعمیر مبلمان قدیمی تعمیر مبل در محل تعمیرات انواع مختلف مبل کلاف سازی مبلمان نکات مهم در تعمیر مبل پارچه مبل خوب چه ویژگی هایی دارد؟ تعداد نفرات و محاسبه واحد مبل تعمیر مبل یا خرید مبل جدید انواع فوم و اسفنج مبلمان دکوراسیون و طراحی داخلی عمر مفید مبل خود را افزایش دهید شزلون چیست ؟ انـتـخـاب آسـان مبـل کاور مبل بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون روان شناسی رنگ ها و کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی دکوراسیون مناسب برای اتاق نشیمن رنگ های مبل راحتی ال در دکوراسیون بهترین چیدمان مبل ال میز جلو مبلی تمیز کردن مبلمان
نمایش همه
علاقه مندی ها ()