سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 25 تير 1397 در ساعت 19 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 4 )

چگونه بهترین پارچه مبل را انتخاب کنیم ؟

در زمان خرید مبلمان اولین مسئله که به ذهن همه افراد میرسد  انتخاب  رنگ پارچه مبلمان است. که بیشترین جلوه مبلمان به انتخاب پارچه بستگی دارد اما علاوه بر دقت بر رنگ پارچه باید به فاکتور های دیگری نیز توجه کنید که پارچه ای با کیفیت و زیبا برای مبل خود انتخاب کنید در مقاله زیر با ربکا همراه باشید تا به چند عامل مهم در انتخاب پارچه مبل بپردازیم .

دوام پارچه 

اهمیت دوام پارچه بسته به نوع مبلمان، مکان و اتاقی که مبلمان در آن  مورد استفاده است و افراد  خانواده، مانند کودکان و یا حیوانات خانگی شما که به صورت مشترک از مبلمان استفاده   می کنید ، متفاوت است.پارچه ها با الگوهای بافته شده به نسبت پارچه هایی که طرح بر روی آن ها چاپ می شود دوام بیشتری دارد.

پارچه مبلمان را باتوجه به کاربرد مبل خود انتخاب کنید، اگر حیوانات خانگی شما از مبل استفاده می کنند یک پارچه یا چرم میکروفیبر که استحکام بالایی دارند انتخاب کنید زیرا این گونه پارچه ها از تراکم بیشتری برخوردارند و دربرابر سایش و خراشیدگی و پارگی تحمل بیشتری نسبت به انواع دیگر پارچه ها دارند .

سبک پارچه

پارچه ای را انتخاب کنید که همزمان با دکور داخلی خانه و مبلمان خود همخوانی داشته باشد. زیرا پارچه ای که انتخاب میکنید بیانگر سبک زندگی و شخصیت درونی شماست. به طور مثال اگر منزل شما دکوری سنتی دارد یک پارچه با طرح های سنتی انتخاب کنید اما اگر احساس میکنید که توانایی همگام سازی و ادغام دو سبک مختلف را دارید به سراغ انتخاب پارچه های متفاوت با دکور داخلی خانه خود بروید.

این کار به فضای داخلی خانه شما اصالت می بخشد و روحی تازه به آن میدهد برای مثال یک صندلی که اشکال هندسی عجیب دارد با انتخاب پارچه ای که طرح پارچه با بقیه دکور هارمونی دارد را میتوان به یک سمبل زیبای در دکور خانه تبدیل کرد .

بعضی از پارچه ها به نظر خیلی معمولی  و برخی دیگر خیلی رسمی به نظر می رسند .پارچه ای را انتخاب کنید که همسو با  دکور خانه باشد و سلیقه خوب  شما را بازتاب دهد و آن را به رخ دیگران بکشد.   

نکته دیگر که در هنگام خرید و انتخاب پارچه باید در نظر بگیرید اندازه و ابعاد مبلمان است که آیا پارچه انتخابی بهترین پوشش دهی را برای مبلمان دارد یا خیر ؟؟

پارچه با طرح های بزرگ و شلوغ برای مبلمان استیل و مبلمان کلاسیک بزرگ  مناسب است که در فضا و اتاقی بزرگ و جادار چیدمان می شوند و در عین حال زمانی که فضای کوچکی در اختیار دارید از مبلمان کوچکتر با پارچه های رنگ روشن و ساده با طرح های خلوت تر استفاده کنید تا با این کار بعد بیشتری به خانه بدهید و فضای موجود بزرگتر به نظر برسد .

 

 

رنگ مناسب پارچه

 

رنگ پارچه

رنگ پارچه اولین بخش در هنگام خرید مبلمان است و بیشترین و مهم ترین تاثیر را در دکور خانه شما ایفا میکند ، به خصوص اگر پارچه را برای  مبلمانی با ابعاد بزرگ که در مرکز خانه و کانون توجه است انتخاب می کنید .

اطمینان حاصل کنید که رنگ انتخابی شما همان رنگی است که  می توانید با خوشحالی برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید ،بدون اینکه دل شما را بزند و یا از آن رنگ خسته شوید به عنوان مثال، بهتر است از یک رنگ بسیار قوی برای مبلمان بزرگ که در فضای کوچکی قراردارند اجتناب کنید. رنگ های خنثی ها به طور کلی امن ترین مسیر برای داشتن دکوری همه پسند و زیبا است که با گذر زمان خستگی و دلزدگی به همراه ندارند.

اگر در خانه فرزندان  کوچک و یا حیوانات خانگی دارید، به سراغ رنگ هایی از پارچه بروید که به اصطلاح چرک تاب هستند و کثیفی روی آن کمتر به چشم میاید.

برای قرار گرفتن در معرض نور مناسب، دمای رنگ را در نظر بگیرید. رنگ های گرم و سرد بر خلق و خوی دکور تاثیر گذارند و این نکته را حتما باید در تصمیم گیری خود دخیل کنید . از رنگ های مرسوم، استفاده نکنید مگر اینکه شما واقعا طرفدار آن رنگ ها هستید و آنها را دوست دارید .

نکته دیگری که باید قبل از انتخاب در نظر بگیرید محیطی است که مبلمان در آن قرار میگیرید

آیا اتاق شما از نور کافی برخوردار است ؟ آیا مبل شما در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار دارد ؟  آیا حیوانات خانگی از مبلمان شما به صورت اشتراکی استفاده می کنند؟ آیا کسی از اعضای خانواده از آلرژی رنج می برد؟

نور : این عامل مهم است اگر مبل در معرض مستقیم نور قرار دارد پارچه انتخابی از مقاومت بالایی برخوردار باشد .

رطوبت : اگر در منطقه ای زندگی میکنید که آب و هوای مرطوب دارد از پارچه های مقاوم به قارچ استفاده کنید  

آلرژی: به نظر می رسد پارچه هایی مانند میکرو فیبر  که بدون آبکاری هستند و گرد و غبار کمتری به خود جذب میکنند برای افرادی که آلرژی دارند مناسب تر باشد

حیوانات خانگی: اگر حیوان خانگی دارید  از پارچه های ظریف مانند ابریشم یا پارچه های با بافت زیاد استفاده نکنید. و به جای آن از پارچه های پلاستیکی که مقاومت بیشتری دارند استفاده کنید

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

ترانه :
2 0
انتخاب رنگ سختترین کاره به نظرم
جهرمی :
0 0
آخه به چی میشه الان اعتماد کرد؟
آنيتا :
0 0
تشخیص جنس خوب از بد؟؟ انتخاب طرح خوب؟؟ انتخاب رنگ خوب؟؟ من به جای اینکه فکرم مشغول بکنم از یک طراح دکور مشاوره میگیرم بهترین راه برای داشتن یک خانه لوکس و زیباست
حمیده :
0 0
نواسانات مگه میزاره پارچه انتخاب کنم 2 هفته است پارچه انتخاب میکنم موقع فاکتور زدن یا قیمت میبرن بالا یا میگن برو 2 هفته دیگه پارچه را تحویل بگیر....
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()