سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 28 بهمن 1398 در ساعت 19 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کلاف مبلمان 

کلاف مبلمان همان چوب است که حکم اسکلت یک ساختمان را دارد و مهم ترین قسمت مبلمان به شمار می آید کیفیت و ماندگاری مبلمان تا حد زیادی بستگی به کلاف آن دارد و اهمیت کلاف آنجایی چند برابر خود را نشان می دهد که رویه یا پارچه ی مبلمان ها بعد از چند سال کهنه، نخنما می شوند یا فوم ها افت می کنند که همه ی این ها قابل تعمیر می باشند اما این کلاف مبلمان است که اگر بشکند آن وقت است که دیگر کاری برایش نمی توان انجام داد. کلاف های محکم معمولا از چوب راش، گردو، و روس ساخته می شوند و هرآنقدر چوب کلاف دارای گره های کمتری باشد کیفیت چوب بالاتر است. البته تشخیص کلاف محکم و مرغوب برای خریدار کار چندان ساده ای نخواهد بود بنابراین مطمئن ترین کار این است مبلمان یا کلاف خود را از جایی تهیه کنید که اعتماد کافی را به آنها داشته باشید.

کلاف مبلمان

کلاف سازی مبل عبارت است از نجاری و بریدن چوب به ابعاد مورد نیاز با توجه به قالب و اندازه های از پیش تعیین شده و سپس مونتاژ کردن آنها. این بخش از ساخت مبل خطرناک ترین قسمت است چرا که در آن از ابزارهای بسیار خطرناکی مانند اره فلکه، قطع کن، رنده، گندگی و ... استفاده می شود. کلاف به دلیل آن که پایه و اصل مبلمان است باید بسیار دقیق و منظم بر روی آن کار انجام شود چرا که در صورت بی دقتی در ساخت بقیه مراحل با مشکل روبه رو می شود اما نکاتی که باید رعایت شود علاوه بر نکات ایمنی مانند چگونه ایستادن پای دستگاه و کار با ابزارها, تسلط کامل داشتن به اصول نجاری است. استفاده از منگنه یا میخ تیپو و همین طور دوبل کردن و بستن پیچ دستی و ... همگی باید به دست متخصص این کار سپرده شود. همین طور یک کلاف ساز مبل باید درباره ویژگی چوب های مختلف اطلاعات کاملی داشته باشد مواردی همچون بافت چوب، گره چوب، اره پذیری و از همه مهم تر این که حتما چوب مورد استفاده به طور کامل خشک باشد وگرنه پس از ساخت کلاف مشکلاتی از قبیل کج شدن مبل، صدا دادن، بو گرفتن و در نهایت شکسته شدن مبل  پیش می آید.

8 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
متن پیغام :
چرم پارچه چیست چه نکاتی را در خرید مبل یا تعمیر مبل باید رعایت کنیم؟ هزینه تعمیر مبل راه های نگهداری از مبلمان نشانه های نیاز به تعمیر مبلمان پارچه فروشی اینترنتی ربکالا رویه کوبی در غرب تهران نگهداری مبل 10 نکته درباره چیدمان مبل پاف تعمیر مبل مبل چستر فیلد نکاتی درباره چگونگی چیدمان مبلمان چگونه بهترین پارچه مبل را انتخاب کنیم ؟ راهنمای خرید تشک تعمیر مبلمان قدیمی تعمیر مبل در محل تعمیرات انواع مختلف مبل کلاف سازی مبلمان نکات مهم در تعمیر مبل پارچه مبل خوب چه ویژگی هایی دارد؟ تعداد نفرات و محاسبه واحد مبل تعمیر مبل یا خرید مبل جدید انواع فوم و اسفنج مبلمان دکوراسیون و طراحی داخلی عمر مفید مبل خود را افزایش دهید شزلون چیست ؟ انـتـخـاب آسـان مبـل کاور مبل بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون روان شناسی رنگ ها و کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی دکوراسیون مناسب برای اتاق نشیمن رنگ های مبل راحتی ال در دکوراسیون بهترین چیدمان مبل ال میز جلو مبلی تمیز کردن مبلمان
نمایش همه
علاقه مندی ها ()