سبد خرید 0

تختخوابشو

مبل تختخوابشو یا تختخوابشو ؟

این دو اصطلاح از هم جدا هستند اما متاسفانه اغلب مشتریان تفاوت آنها را نمی دانند تا جایی که حتی بیشتر  همکاران ما در صنف مبل نیز تفاوتی برای این دو کالا در نظر نمیگیرند . در اینجا به طور کامل این دو محصول را تشریح می کنیم:

مبل تختخوابشو به هر مدل مبلی گفته می شود که حداقل یکی از تکی ها یا کاناپه ها قابلیت تختخوابشو بودن را داشته باشد، در اینجا نوع محصول اصلی مبل است و تختخواب شدن یک ویژگی این مبل است و به آن می گوییم مبل تختخوابشو ، معمولا"  مکانیزم مبل های تختخوابشو به صورت چرخشی بوده و در اکثر موارد فقط کاناپه سه نفره این مکانیزم را دارد به این صورت که قسمت زیرین تشک نشیمن  را می گیرند و به بالا می کشند و پس از اینکه اهرم  داخلی خلاص کرد (یک صدای تق می دهد و باید فقط یک بار صدا کند) آن را رها می کنند تا دوباره به حالت اول یعنی همان نشیمن قرار گیرد، در این مکانیزم با بلند کردن تشک کف و شنیدن همان صدای خلاصی اهرم باعث شده تا قسمت تکیه گاه از حالت تکیه به حالت تشک تبدیل شود و نهایتا" قسمت تکیه گاه با قسمت نشیمن هم سطح شده و یک حالت تخت بوجود می آورد.(جهت تغییر مجدد به حالت مبل کافی است همان عمل تکرار شود)

مبل تختخوابشو

تختخوابشو به تختخوابی گفته می شود که ویژگی آن این است که مبل می شود . تختخوابشو ها به طور کلی در چهار  عرض 80، عرض 100، عرض 140 و عرض 160 سانت و همگی در طول 2 متر ساخته می شود البته این ابعاد استاندارد بوده و شما می توانید هنگام سفارش آن را تغییر دهید.جالب  است بدانید اکثر مدل های تختخوابشو در سه مکانیزم ساخته می شود که به شرح زیر است.

تختخوابشو با مکانیزم دستی : در این حالت تشک تخت از سه قسمت تشکیل شده است که فرد باید با دست این سه قسمت را جابجا کند تا تخت به حالت مبل در بیاید و یا برعکس.این مکانیزم سخت ترین نوع تختخوابشو است که تقریبا" رو به انقراض است.نحوه مبل شدن و تخت شدن این مدل آنقدر سخت است که توضیح دادن آن در اینجا از حوصله خارج است.

تختخوابشو سه تیکه

تختخوابشو با مکانیزم ریلی : تشک تخت یک تکه بوده و تخت توسط چرخ هایی که در زیر آن قرار دارد به راحتی تبدیل به مبل شده و برعکس . راحتی مکانیزم در این حالت بسیار بالا بوده و جهت تبدیل از حالت تخت به مبل کافی است با پا زیر تخت را به آرامی به جلو بکشید و پا را بردارید خواهید دید که چرخ ها به آرامی باز شده و مبل حالت تخت پیدا می کند . جهت تبدیل از حالت تخت به مبل نیز کافی است دستگیره کشی که در زیر دسته است را به آرامی بالا بکشید در نتیجه چرخ ها به آرامی جمع می شود و حالت مبل ایجاد میشود. علاوه بر راحتی مزیت این مدل این است که رویه تشم به راحتی قابل جدا شدن و شستن است و حتی می توانید بعد از مدتی یک رویه با رنگ دیگر سفارش دهید و یا حتی خودتان بدوزید.

تختخوابشو با مکانیزم برقی : این مدل بهترین حالت استفاده را برای شما به همراه دارد زیرا شما به وسیله کنترل و با زدن یک دکمه می توانید آن را باز و یا بسته کنید.

تختخوابشو یکی از پرفروش ترین وسایل منزل در ایران و مخصوصا" در تهران بوده است . ویژگی اصلی این محصول کارایی دوگانه مبل و تخت و همچنین کم حجم بودن آن است و از طرفی تمامی قسمت های آن از آهن ساخته شده است و باعث شده استحکام آن چند برابر شود.در قسمت زیرین تختخوابشو از شبکه فلزی یک پارچه که تمام آن آبکاری شده است استفاده شده و بالای آن یک موکت نمدی کار شده است که براحتی می توان آن را دید همچنین چرخ های آن از یکی از بهترین شرکت های ترکیه تهییه شده است که از نظر کیفیت کار را تکمیل کرده است.

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
9 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()